Doğru ürün,hızlı servis ve sonsuz müşteri

line
  • İş Yeri Adresi

  • Muradiye Mh. 17 Sk. No:17 Yunusemre, Manisa

AMERİKAN VE AVUSTRALYA PAMUKLARI

Özellikle beyaz ve açık renk kumaş üretiminde tercih edilen ve diğer ülke elyaflarına kıyasla kirlilik oranı en düşük olan pamuk çeşitleridir.Gramajlı kumaşlar için ihtiyaç duyulan kısa ve kalın elyaflar ile,ince kumaş üretiminde gerekli olan ince ve uzun elyaf boyuna sahip ipliklerin üretiminde çeşitlilik sağlamaktadır.

EGE PAMUKLARI

Ege Bölgesi’nin bir çok şehrinde yetiştirilen Ege pamuğu,dünyada kendini kanıtlamış bir elyaf türüdür.Yetiştiği bölgenin toprağı ve ikliminden dolayı,bitmiş ürünlerde parlaklık ve yumuşaklık ön plana çıkmakta,bu sebeple bir çok pamuk çeşidine göre tercih sebebi olmaktadır.

ORGANİK PAMUKLAR VE BETTER COTTON

Organik ürün sisteminin amacı,topraktan başlayıp,nihai ürün kullanıcıya ulaşıncaya dek geçen süreci kontrol altında tutarak,çevreye,insana en uygun ve zararsız ürünlerin oluşumunu sağlamaktır.Bu sürecin tüm aşaması sertifika altına alınmakta ve sistemin kesintiye uğramadan tamamlanması hedeflenmektedir.

Better Cotton (BCI) sistemi de,organik sistemi gibi,üreticiden (çiftçi)başlayarak,nihai müşteriye ürünü sunan perakendeciye kadar uzanan bir zincirdir.Burada amaçlanan,öncelikle üretilen hammaddenin(pamuk) çevresel ve sosyal olarak yaratabileceği olumsuz etkileri minimuma indirmek ve üreticilerin (çiftçi) sosyal ve ekonomik hayat standartlarını iyileştirmektir.Bu yolla da sürdürülebilir bir pamuk üretimi amaçlanmaktadır.

PİMA-SUPİMA

Amerika başta olmak üzere,Peru,İspanya ve Avustralya’da yetiştirilen ekstra uzun elyaflı pamukların genel adı Pima olarak bilinmektedir.Yine benzer elyaf boylarında Mısır’da yetiştirilen bir grup pamuk ta Giza olarak adlandırılmıştır.

Amerikan Pima yerlilerinden adını alan Pima pamuklarından üretilen iplikler,yüksek mukavemetli,yumuşak,dökümlü ve parlak kumaşların üretiminde tercih sebebi olmaktadır.

Supima ise Amerikan Pima üreticilerinin 1954 yılında kurmuş olduğu ve ürettikleri Pima Pamuğunu dünyaya(lisanslı üreticilere) sattığı organizasyona verilen addır.